Çevrenin Genç Sözcüleri Programı Koordinatör Öğretmenler Toplantısı 2 Kasım 2013 Ankara'da, 23 Kasım 2013 İzmir'de ve 14 Aralık'ta İstanbul'da Gerçekleştirilmiştir!

         Çevrenin genç sözcüleri programı kapsamında Ankara'da 8 koordinatör öğretmen, İstanbul' da 14 koordinatör öğretmen, İzmirde 17 koordinatör öğretmen ve 18 öğrencinin katılımıyla, Litter Less kampanyası (Atıkların Azaltımı), Dünyamızı Koruyalım Projesi (Let's Take Care of The Planet- Europa) hakkında bilgi verilmiş ve makale yazımı, fotoğraf, video kayıtları ile ilgili konular ele alınmıştır.

    

        İzmir'de İzmir Saint Joseph Lisesi'nin, Ankara'da Özel TÜRSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin ve İstanbul'da İstanbul Saint Joseph Lisesi'nin ev sahipliği yaptığı toplantılarımız, uzun yıllardır programı yürüten okullarımızın yanı sıra Programa  yeni katılan okullarımızın da katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

        

      Toplantılarda ulusal koordinatör Prof. Dr. Çelik Tarımcı Programla ilgili ulusal ve uluslar arası gelişmeler, Litter Less kampanyası (Atıkların Azaltımı), program asistanı Fatma Köle'nin  Dünyamızı Koruyalım Projesi (Let's Take Care of The Planet-Europa)  konulu sunumlarının  yanında Program kapsamında etkin olarak çalışmış öğretmenlerin paylaşımları ile toplantılar oldukça verimli geçmiştir.

     

Toplantılara katılan koordinatör öğretmenlerimize ve toplantılarımıza ev sahipliği yapan okullarımıza çok teşekkürler.