Mini Litter Less Kampanyası/ 18-28 Ekim 2021

Mini Litter Less Kampanyası/ 18-28 Ekim 2021

Kampanyaya katılım zorunlu değildir. Dileyen okullarımız katılabilirler.

Kampanya; Çöp atıkların sürdürülebilir davranış değişikliğini teşvik eden 7 eylemin tamamlanması gereken 10 günlük bir kampanya olarak tasarlanmıştır.

Eylemlerin yerine getirilmesi kısa ve kolaydır. Örneğin okulda bir ders veya bir gençlik grubu toplantısında etkinlik olarak uygulanabilir.

Genellikle günde bir eylemi tamamlamanızı öneririz, ancak öğretmenler 1 günde tamamlanan eylem sayısını çalıştıkları konuya göre serbestçe uyarlayabilirler.

Katılımcılar, 7 eylemin tamamını (2 anket de dahil) tamamladıktan sonra bir sertifika alacaklardır.

Eylemlerin ne olacağı ve nasıl uygulanacağı konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kampanyada yapılması gerekenler

Çalışmalarınıza başlamadan önce ilk olarak “Treasure Earth” Uygulamasından indiriniz. Ayrıca  yaptığınız tüm çalışmaları aynı anda sosyal medyada paylaşınız. #litterlesscampaign hashtag'i ile (Google play-uygulama için tıklayınız.) (Apple store- uygulama için tıklayınız.)

Eylemler her gün sosyal medyada (leaf int ve yre_int sosyal medya hesapları) ve Treasure Earth Uygulamasında yayınlanacaktır.

Kampanya süresince çalışmaların nasıl uygulanacağı konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca Treasure Earth'ün nasıl kullanılacağı konusunda belge için tıklayınız.

Daha fazla bilgi için başlangıç ​​web seminerinin izleyebilirsiniz. Seminerin dili İngilizcedir. Seminer video kayıt linki: https://drive.google.com/drive/folders/19g0ObRAqyjDD8Ep8QX0Lymv690XdRBNz

Kampanya içerisinde en zorlu eylem, öğrencilerin tüm gün atık üretmeden yaşamaya çalıştıkları 'Sıfır Atık Günü'dür (Eylem 5). Öğrenciler, LEAF, YRE ve Eco-Schools ağına kayıtlı olmasalar bile, 'Sıfır Atık' 1 dakikalık videolarını Mini Litter Less yarışmasına giriş olarak gönderme fırsatına sahip olabilirler.(Video yarışmasına katılım zorunlu değildir.)

Yarışmada en iyi ülke girişleri, kampanyanın sona ermesinden sonraki 10 gün içinde (12 Kasım 2021) FEE International'a gönderilebilir. Yarışmaya her ülkeden en iyi 3 eser gönderilebilir.

              - Video Yarışma Kabul Kriterleri -

1) Giriş İngilizce (veya tercüme edilmiş) olmalıdır.

2) Giriş, 'Sıfır atık' eyleminin bir örneği olmalıdır.

3) Videolar 1 dakikadan uzun olmamalıdır

4) Giriş, en az bir sosyal medya platformunda #litterlesscampaign hashtag'i ile yayınlanmalıdır.

Kampanyanın duyuru metni ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İyi çalışmalar dileriz.